Najpiękniejsze turystyczne Polskie miasta i atrakcje, które warto odwiedzić. Część 2


  • Toruń-piernikowa stolica Polski


Polskie miasta i atrakcje - Toruń


Założona w odległym 12 wieku, jest jednym z najstarszych polskich miast. Urodził się tu wielki Mikołaj Kopernik, najbardziej znany jako autor heliocentrycznego systemu świata, który zapoczątkował pierwszą rewolucję naukową. miasto jest również nazywane „Krakowem północy”, ze względu na wspaniałą, starą architekturę w stylu niemiecko-polskim, autentyczne zabytki nietknięte wojnami światowymi. Prawdziwym klejnotem Torunia jest gotycka architektura Starego Miasta reprezentowana przez starożytne katedry, Ratusz, ruiny pierwszego w kraju Zamku Krzyżackiego, gotycką wieżę, dużą liczbę zabytkowych budynków, zachowaną bramę obronną, wieże, mury. Od XIV wieku piecze się tu pierniki, dlatego Toruń nazywany jest jeszcze „piernikową stolicą” Polski. Możesz spróbować smakołyków dzisiaj, gotować pierniki do tej pory według tradycyjnych starych przepisów. Funkcja pieczenia nadaje nie tylko smak, ale także piękny kształt. W mieście znajdują się prawdziwe arcydzieła gotyckiej architektury Północnej Europy. Oprócz gotyku dominują cechy stylów północnoeuropejskich. W epoce renesansu w Toruniu przeniknął styl włoski, Architektura barokowa. Historyczne centrum zostało wpisane na Listę UNESCO. 

Najlepsze atrakcje. Co warto zobaczyć: 
  1. Muzeum Piernika 
  2. Tajemniczy Niewidzialny Dom 
  3. Centrum Innowacyjnej Edukacji 
  4. Krzywa Wieża 
  5. Domu Mikołaja Kopernika 
  6. Toruński Bulwar Filadelfijski 
  7. Dom Legend Toruńskich. 
  8. Rynek Staromiejski 
Oficjalna strona miasta – https://www.torun.pl/pl/ 

  • Łódź – historia i nowoczesność żyją obok siebie w idealnej harmonii z zabytkami i atrakcjami


Polskie miasta i atrakcje - Łódź


Łódź to miasto o industrialnym stylu i fascynującej historii, zniszczonych budynkach i zabytkach architektonicznych. W języku polskim Łódź oznacza „Łódź”. Nazwa ta pochodzi od rzek, które stały się” żywicielami ” ludności w przeszłości. Tylko teraz nie można ich teraz zobaczyć: są ukryte pod ziemią. Na powierzchni zachowały się fabryki, XIX-wieczne budynki, rzeźby, parki, pałace, wille, Graffiti, a nawet Aleja Gwiazd. Przedstawiamy Ci przewodnik po przemysłowym centrum Polski, który jest bogaty nie tylko w fabryki. 

 Najlepsze atrakcje. Co warto zobaczyć: 
  1. Dworzec Łódź Fabryczna 
  2. Plac Wolności (i Nowosolna) 
  3. Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne 
  4. Archiwum Państwowe w Łodzi 
  5. Stacja Radegast 
  6. Park Ocalałych 
  7. Planetarium EC1 
  8. Księży Młyn 
  9. Murale w Łodzi 
  10. Manufaktura i Pałac Poznańskiego 
Oficjalna strona miasta – https://uml.lodz.pl/ 

  • Lublin – miasto inspiracji 


Polskie miasta i atrakcje - Lublin


Lublin jest uważany za miasto akademickie, choć przemysł jest dobrze rozwinięty (produkcja samochodów ciężarowych, leków, zakładów spożywczych). Nazywany jest „polskim Oksfordem”, w mieście skupia się duża liczba uczelni, zarówno prywatnych, jak i publicznych. Najbardziej znane placówki oświatowe w Lublinie to Katolicki Uniwersytet Jana Pawła II, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Politechnika, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Przyrodniczy. Nic dziwnego, że w mieście jest wielu studentów ze wszystkich zakątków świata, szczególnie z Ukrainy i Białorusi. 

Lublin jest również nazywany ” kozim gradem „(ze względu na logo, na którym śnieżnobiały Kozioł zjada gałązkę winogron) i „małym Krakowem” (piękne historyczne centrum). 

Najlepsze atrakcje. Co warto zobaczyć: 
  1. Majdanek
  2. Stare Miasto
  3. Zamek Lubelski
  4. Fontana Multimedialna
  5. Centrum Spotkania Kultur
  6. Ogród Saski
  7. Ośrodek Brama Grodzka
  8. Vivo(Tarasy Zamkowe)
  9. Brama Krakowska
Oficjalna strona miasta – https://lublin.eu/ 

  • Zakopane 


Polskie miasta i atrakcje - Zakopane


Starożytne miasto Zakopane, tzw. zimowa stolica Polski, położone jest w pobliżu najwyższej części Karpat, w kołtowinie Tatr. Po pierwsze, jest to jeden ze słynnych i niedrogich ośrodków narciarskich w Europie, a po drugie, kolorowe miejsce z ciekawymi góralskimi zwyczajami folklorystycznymi i oryginalną architekturą. 

Zakopane, w którym mieszka około 30 tys. osób, nadaje się do uprawiania sportu, wypoczynku rodzinnego i turystyki poznawczej. Narciarze tutaj oferują wysokiej jakości trasy na każdym poziomie, zwolennicy spokojnego spędzania czasu z przyjemnością podziwiają górskie krajobrazy w parku narodowym i Ogrodzie Botanicznym, a do dyspozycji najbardziej dociekliwych Gości jest wiele muzeów i zabytków kultury. Odbywają się tu Mistrzostwa sportów zimowych, w tym mistrzostwa świata w skokach narciarskich. 

 Najlepsze atrakcje. Co warto zobaczyć: 
  1. Szczyt Giewont
  2. Muzeum Oscypka Zakopane
  3. Kolej Kasprowy Wierch
  4. Gubałówka
  5. Tatras Mountains(Tatry)
  6. Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
  7. Be Happy Sweet Art
  8. Dom Do góry nogami
  9. Wystawa Figur Woskowych EXPO
  10. Park Zamoyskich
Oficjalna strona miasta – https://www.zakopane.pl/ 

  • Częstochowa – miasto czarnej Madonny


Polskie miasta i atrakcje - Częstochowa


Każdego roku ponad 4 miliony turystów z 80 krajów odwiedza Częstochowę, aby uklęknąć przed ikoną „Czarnej Madonny”. Niektóre z nich przemierzają setki kilometrów. Dziś Częstochowa jest głównym ośrodkiem religijnym Polski, ponieważ tutejszy Klasztor „Jasna Góra” z przechowywaną w nim cudowną ikoną jest uważany za narodową świątynię kraju i jedną z głównych atrakcji regionu. 

Główną świątynią i główną atrakcją Częstochowy jest cudowna ikona Matki Bożej, jedna z najbardziej znanych i czczonych w Polsce i całej Europie Środkowej. 

Najlepsze atrakcje. Co warto zobaczyć: 
  1. The Black Madonna
  2. Jasna Góra
  3. Pauline Monastery
  4. Sanktuarium Matki Bożej Jasnogorskiej
  5. Museum od Iron Ore Mining
  6. Park Straszica
  7. Aleje Najświętszej Maryi Panny
  8. Miniatury Sakralne
 Oficjalna strona miasta – http://www.czestochowa.pl/page/ 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *